Advaitacentrum


There is no duality

this is evident
when you are
deeply relaxed
in self-awareness

Nederlands (NL-BE)English (United Kingdom)
Home Sitemap
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
prev
next

Chakrayoga

News image

  Douwe Tiemersma Chakrayoga  Yoga is de weg naar bevrijding van de beperkingen in alle onderdelen van het bestaan. Dit boek richt zich op de bev... lees meer

De bron van het zijn

News image

Nisargadatta Maharaj, De bron van het zijn ‘Wat was mijn toestand, voordat er ervaring was? Wie was er om op deze vraag te antwoorden?  …dat Ik dat ... lees meer

Non-dualiteit

News image

  Jij bent, ik ben dat licht, | licht dat overal zijn centrum heeft; | universeel stralen wij van binnenuit | onbeperkt de rijkdom | van het kleur... lees meer

Openingen naar Openheid

News image

    Als er een kleine bres in de dijk is, is de zee niet meer te houden.  Door ontspanning vallen grenzen weg en meteen is er vreugde.   Opening... lees meer

Bijscholing - Meditatie PDF Print
There are no translations available.



Meditatie is de sfeer van de eigen geest en het eigen bewust-zijn leren kennen, laten ontplooien en vrij laten worden.

Het doel van meditatie is het oplossen van beperkende structuren, waardoor een totale harmonie en openheid mogelijk wordt (a-dvaita).

Daarbij komen de volgende aspecten aan de orde.
1) Het bewustzijn zich laten uitbreiden op zo’n wijze dat de lichamelijke en geestelijke situatie zichtbaar wordt in de ruimte.
2) De geest tot rust laten komen, zich laten ontspannen tot stilte; zelf tot stille eenheid met alles komen.
3) De eigen geestelijke structuren en processen leren kennen; jezelf leren kennen als stil bewustzijn en als openheid.
4) Jezelf als geest laten transformeren tot zuiver bewustzijn en eenheid.
5) De geest als geheel van energieën loslaten; jezelf overgeven.
6) De meditatie en de resultaten ervan in het dagelijks leven laten integreren.

Bij 1) Inkeer en uitbreiding van bewustzijn; de getuige en non-dualiteit.

Bij 2) O.a. De spontane meditatie, standaardmeditatie, meditatie op leegte; ook de klassieke yoga van Patañjali , de Yoga Sûtra’s; samâdhi.

Bij 3) Hierbij komen de onderwerpen
- het ervaringsmatig leren kennen van de relatie tussen lichaam en geest;
- de mentale vormen en processen; patroonvorming; het ‘ik’; projectie en illusie;
- de diverse niveaus van de geest, o.a. manas,  buddhi, mahat, purusha; waken, dromen, dromloze slaap;
- zelf en geest; subject en object; (des) identificatie; jîva, citta, âtman.
- praktisch: vipassanâ en advaitameditatie.

Bij 4) Bewustwording van je energetische zelf-zijn; object­meditatie (beelden, geluid, etc.); transformatie door identificatie en door samensmelting van energieën.

Bij 5) Het totale loslaten.

Bij 6) De meditatieve instelling en het handelen (o.a. de loopmeditatie); non-dualiteit en de dagelijkse leefwereld.

In de cursus worden alle aspecten precies onderzocht en beoefend, zodat daarmee een vertrouwdheid ontstaat. Daarbij wordt de cursist beter bekend met de energetische, zintuiglijke, mentale en bovenmentale sferen.
Vooroefeningen en de voorbereiding die het uitgangspunt voor de meditatie verbeteren komen ook aan bod, o.a. het zitten, het ontspannen, het ademen, de open aandacht in de grote ruimte.

Verwacht wordt dat de cursisten de op de lesdagen door­genomen onderwerpen eigen maken door dagelijks te oefenen en daarbij een ervaringsverslag schrijven.

Bij het oefenen is het cursusboek met de belangrijkste informatie en oefeningen behulpzaam.
Basisinformatie bevat het boek: Mediteren leren. Jezelf en de wereld herkennen als Openheid, Uitg. Advaita Centrum, Leusden 2002.